Developments of the department

Автоматизована обробка бурштину на верстаті Avalon

Експериментальні дослідження модернізованого верстата фірми Avalon (Польща) свідчать про ефективність створення багатопозиційного (6 – 12 позицій для одночасного шліфування відповідно 6 – 12 бурштинових кульок)  верстата паралельної дії з комп’ютерним керуванням на модульному принципі, що дозволяє суттєво підвищити продуктивність обробки при мінімальних витратах і незначному терміні окупності. Детальну інформацію можна отримати в в науковому журналі “Технологічні комплекси” №1 (16), 2019.-С.49 – 59 (стаття Кузнєцова Ю. М. “Підвищення продуктивності обробки бурштинових кульок для прикрас”), Луцьк, ЛНТУ.

Вимірювання діаметра обробленої бурштинової сфери

Результати автоматизованого шліфування кульок з бурштину на модернізованому верстаті фірми Avalon (Польща) з комп’ютерним керуванням свідчать про високу точність обробки по формі і розміру (в межах 0,02 – 0,03 мм).

Фрезерування на верстаті з ЧПУ і паралельної кінематикою

Той же верстат пірамідального компонування моделі СФВПК-4, що розроблений на кафедрі в КПІ і доведений до працезатного стану з жливістю виконання операцій свердління і фрезерування за участю аспіранта кафедри верстатів та машин КПІ Кеби П.В., який після закінчення аспірантури працював в ХНТУ, де провів теоретичні і експериментальні дослідження в динаміці (поки не захистився). Дивіться відео  за посиланням.

Свердління на верстаті з ЧПУ і паралельної кінематикою

Верстат пірамідального компонування моделі СФВПК-4 розроблений на кафедрі. На цьому недоукомплектованому верстаті статичні дослідження провів аспірант кафедри Фіранський В.Б., який в 2011р. успішно захистив в КПІ кандидатську дисертацію. По домовленості між КПІ і ХНТУ в рамках договора про співробітництво верстат був переданий в ХНТУ (м.Херсон). Там він був доукомплектований хрестовим супортом з токарного верстата з ЧПК, оснащений системою комп’ютерного керування за участю аспіранта кафедри верстатів та машин КПІ Кеби П.В., який провів теоретичні і експериментальні дослідження в динаміці. Дивіться відео  за посиланням.

Багатоцільовий токарний верстат з МПС типу гексаглайд

Створений на базі традиційного токарного верстату з ЧПК, у якого знятий хрестовий супорт і замість нього поставлена на 6-ти штангах постійної довжини інструментальна системі типу гексаглайд. Прий мав активну участь аспірант кафедри з Херсона Подольський М.І., який в 2014р. успішно захистив в КНТУ (м.Кіровоград) кандидатську дисертацію. Дивіться відео  за посиланням.

Мобільний верстат-робот без механічних кінематичних ланцюгів

Ці верстати, як результат спрямованого генетичного синтезу, відносяться до майбутніх поколінь з електромагнітними полями замість механічних передач і входять до складу гнучкого автоматизованого цеху (або заводу). Вони описуються генетичними моделями, які дозволяють створювати технологічне обладнання різного призначення без фундаментів. Детальна інформація: стаття Кузнецов Ю.Н. Будущее станкостроения – сердцевины машиностроения. //журнал “Вестник БРУ, рубрика машиностроения”, №2 (55). 2017. – С.25 -35.  Дивіться відео за посиланням.

Верстат пірамідального компонування з механізмами паралельної структури

Згідно договору про співробітництво між НТУУ “КПІ” і ХНТУ був переданий в Херсон для дооснащення і завершення кандидатської дисертації аспіранта Кеби П.В. В даний час на ньому виконуються різні НДР по запитам підприємств.  Дивіться відео за посиланням.

Верстат клиноподібного компонування

Це – зразок реалізації запропонованої концепції створення верстатів, роботів та іншого технологічного обладнання нового покоління з механізмами паралельної структури, в яких використовуються штанги постійної довжини (біглайди, триглайди, гексаглайди, …) замість штанг керованої змінної довжини (біподи, триподи, гексаподи,…).

Тестування модуля лінійного переміщення

Цей модуль є багатофункціональним з наступними функціями: 1) керованого координатного переміщення від комп’ютера або системи ЧПК; 2) несучої системи каркасного виду, що суттєво зменшує вагові характеристики обладнання, зокрема, верстата; 3) основи для з’єднання і розміщення рухомих елементів обладнання, наприклад, платформи з виконавчим органом (шпиндельним вузлом) або захватним органом для маніпулювання в роботі. Дивіться відео  за посиланням.

Настільні верстати і машини нового покоління на модульному принципі

В умовах обмеженого фінансування ЗВО України технічного спрямування доцільно створити навчально-дослідницькі лабораторії малогабаритного обладнання (настільні верстати, роботи, 3D-принтери та інші машини з різними виконавчими органами, які складаються з обмеженої кількості модулів) і дозволяють студентам швидко складати конструкцію, створювати комп’ютерну програму обробки, виконати обробку і проаналізувати якість її виконання. Дивіться відео  за посиланням.

П’ятикоординатна машина з паралельною кінематикою.

Ця машина при різних виконавчих органах на рухомій платформі може бути верстатом, роботом і координатно-вимірювальної машиною, як  показано на відео. Захищена патентом України.

Настільний фрезерний верстат портальної компоновки, мод. CNC 250

Представлений верстат розроблений і виготовлений нашим випускником к.т.н. Степаненко Олександром. Цей верстат експонувався на міжнародній виставці в Києві і був придбаний для промислових цілей одним з відвідувачів. В даний час Степаненко А. разом з дружиною (теж вихованкою нашої кафедри) успішно працюють в Канаді.

Виступ магістра А.Солнцева на ярмарку в Ганновері, Німеччина.

Представлений 3D-принтер на базі тріглайда, розроблений і виготовлений на кафедрі (науковий керівник проф. Кузнєцов Ю.М). Дивіться відео  за посиланням.