Новини кафедри

Захист дипломних проектів бакалаврів за спеціальністю 131 Прикладна механіка ОПП Конструювання та дизайн машин відбудеться: Комісія 3.5 – 20,21,24 червня об 11-00 в 0183-1. Склад комісії 3.5: голова комісії д.т.н., проф. Саленко О.Ф., к.т.н, доц. Кравець О.М., к.т.н, доц. Ковальов В.А., к.т.н, доц. Красновид Д.О. Секретар […]
Захист магістрів ОНП за спеціальністю 131 Прикладна механіка відбудеться 18 червня об 11-00 в 0183-1. Склад комісії: Голова комісії Данильченко Ю.М., д.т.н., проф., завідувач кафедри конструювання машин Члени комісії Пасічник В.А., д.т.н., проф., професор кафедри конструювання машин Струтинський В.Б., д.т.н., проф., професор кафедри конструювання машин Дєвін […]
Тиждень Прикладної механіки з навчально-науковим механіко-машинобудівним інститутом. 29 травня 2024 року кафедра конструювання машин запрошує абітурієнтів та студентів на знайомство з Освітньою програмою: конструювання та дизайн машин Час: 16:00 Де: онлайн-зустрічіч ZOOM 
Щиро вітаємо переможців I етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання»! 🔸23 травня у КПІ відбувся I етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання». Призові місця зайняли: 🥇 І місце: • Здольник Кіріл , НН ММІ, МК-22; 🥈 […]
Опубліковано збірник матеріалів VIІ всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «СТВОРЕННЯ, ОХОРОНА, ЗАХИСТ І КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЯ ОБ’ЄКТІВ ПРАВА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ» Присвячено Міжнародному дню інтелектуальної власності, м. Київ, 26 квітня 2024 р. Опубліковано матеріали доповідей, у яких розглянуто актуальні питання створення, охорони, захисту та комерціалізації об’єктів права інтелектуальної […]

Розробки кафедри

Розробки д.т.н., проф. Саленко Олександра Федоровича в галузі гібридних процесів, що базуються на функціональному підході

1. Струменево-абразивне розмірне розрізання карбон-карбонових композиційних матеріалів за допомогою масок, що формуються (різ здійснений зверху вниз)

2. Струменево-лазерне різання з додатковим охолодженням робочої зони

3  Застосування складових масок для розрізання мікрочіпів

Більш детальну інформацію можна подивитися за посиланням.

Розробки д.т.н., проф. Кузнєцова Юрія Миколайовича

1. Автоматизована обробка бурштину на верстаті Avalon

Експериментальні дослідження модернізованого верстата фірми Avalon (Польща) свідчать про ефективність створення багатопозиційного (6 – 12 позицій для одночасного шліфування відповідно 6 – 12 бурштинових кульок)  верстата паралельної дії з комп’ютерним керуванням на модульному принципі, що дозволяє суттєво підвищити продуктивність обробки при мінімальних витратах і незначному терміні окупності. Детальну інформацію можна отримати в в науковому журналі “Технологічні комплекси” №1 (16), 2019.-С.49 – 59 (стаття Кузнєцова Ю. М. “Підвищення продуктивності обробки бурштинових кульок для прикрас”), Луцьк, ЛНТУ.

2. Вимірювання діаметра обробленої бурштинової сфери

Результати автоматизованого шліфування кульок з бурштину на модернізованому верстаті фірми Avalon (Польща) з комп’ютерним керуванням свідчать про високу точність обробки по формі і розміру (в межах 0,02 – 0,03 мм).

3. Фрезерування на верстаті з ЧПУ і паралельної кінематикою

Той же верстат пірамідального компонування моделі СФВПК-4, що розроблений на кафедрі в КПІ і доведений до працезатного стану з жливістю виконання операцій свердління і фрезерування за участю аспіранта кафедри верстатів та машин КПІ Кеби П.В., який після закінчення аспірантури працював в ХНТУ, де провів теоретичні і експериментальні дослідження в динаміці (поки не захистився). Дивіться відео  за посиланням.

4. Свердління на верстаті з ЧПУ і паралельної кінематикою

Верстат пірамідального компонування моделі СФВПК-4 розроблений на кафедрі. На цьому недоукомплектованому верстаті статичні дослідження провів аспірант кафедри Фіранський В.Б., який в 2011р. успішно захистив в КПІ кандидатську дисертацію. По домовленості між КПІ і ХНТУ в рамках договора про співробітництво верстат був переданий в ХНТУ (м.Херсон). Там він був доукомплектований хрестовим супортом з токарного верстата з ЧПК, оснащений системою комп’ютерного керування за участю аспіранта кафедри верстатів та машин КПІ Кеби П.В., який провів теоретичні і експериментальні дослідження в динаміці. Дивіться відео  за посиланням.

5. Багатоцільовий токарний верстат з МПС типу гексаглайд

Створений на базі традиційного токарного верстату з ЧПК, у якого знятий хрестовий супорт і замість нього поставлена на 6-ти штангах постійної довжини інструментальна системі типу гексаглайд. Прий мав активну участь аспірант кафедри з Херсона Подольський М.І., який в 2014р. успішно захистив в КНТУ (м.Кіровоград) кандидатську дисертацію. Дивіться відео  за посиланням.

6. Мобільний верстат-робот без механічних кінематичних ланцюгів

Ці верстати, як результат спрямованого генетичного синтезу, відносяться до майбутніх поколінь з електромагнітними полями замість механічних передач і входять до складу гнучкого автоматизованого цеху (або заводу). Вони описуються генетичними моделями, які дозволяють створювати технологічне обладнання різного призначення без фундаментів. Детальна інформація: стаття Кузнецов Ю.Н. Будущее станкостроения – сердцевины машиностроения. //журнал “Вестник БРУ, рубрика машиностроения”, №2 (55). 2017. – С.25 -35.  Дивіться відео за посиланням.

7. Верстат пірамідального компонування з механізмами паралельної структури

Згідно договору про співробітництво між НТУУ “КПІ” і ХНТУ був переданий в Херсон для дооснащення і завершення кандидатської дисертації аспіранта Кеби П.В. В даний час на ньому виконуються різні НДР по запитам підприємств.  Дивіться відео за посиланням.

8. Верстат клиноподібного компонування

Це – зразок реалізації запропонованої концепції створення верстатів, роботів та іншого технологічного обладнання нового покоління з механізмами паралельної структури, в яких використовуються штанги постійної довжини (біглайди, триглайди, гексаглайди, …) замість штанг керованої змінної довжини (біподи, триподи, гексаподи,…).

9. Тестування модуля лінійного переміщення

Цей модуль є багатофункціональним з наступними функціями: 1) керованого координатного переміщення від комп’ютера або системи ЧПК; 2) несучої системи каркасного виду, що суттєво зменшує вагові характеристики обладнання, зокрема, верстата; 3) основи для з’єднання і розміщення рухомих елементів обладнання, наприклад, платформи з виконавчим органом (шпиндельним вузлом) або захватним органом для маніпулювання в роботі. Дивіться відео  за посиланням.

10. Настільні верстати і машини нового покоління на модульному принципі

В умовах обмеженого фінансування ЗВО України технічного спрямування доцільно створити навчально-дослідницькі лабораторії малогабаритного обладнання (настільні верстати, роботи, 3D-принтери та інші машини з різними виконавчими органами, які складаються з обмеженої кількості модулів) і дозволяють студентам швидко складати конструкцію, створювати комп’ютерну програму обробки, виконати обробку і проаналізувати якість її виконання. Дивіться відео  за посиланням.

11. П’ятикоординатна машина з паралельною кінематикою.

Ця машина при різних виконавчих органах на рухомій платформі може бути верстатом, роботом і координатно-вимірювальної машиною, як  показано на відео. Захищена патентом України.

12. Настільний фрезерний верстат портальної компоновки, мод. CNC 250

Представлений верстат розроблений і виготовлений нашим випускником к.т.н. Степаненко Олександром. Цей верстат експонувався на міжнародній виставці в Києві і був придбаний для промислових цілей одним з відвідувачів. В даний час Степаненко А. разом з дружиною (теж вихованкою нашої кафедри) успішно працюють в Канаді.

13. Виступ магістра А.Солнцева на ярмарку в Ганновері, Німеччина.

Представлений 3D-принтер на базі тріглайда, розроблений і виготовлений на кафедрі (науковий керівник проф. Кузнєцов Ю.М). Дивіться відео  за посиланням.