Лектор:
к.т.н., доц. Глоба Олександр Васильович
Лабораторні та практичні заняття:
к.т.н., доц. Глоба Олександр Васильович
Нормативні документи:
- Навчальна програма;
- Робоча навчальна програма;
- Опис кредитного модулю;
- Рейтингова система оцінювання.
ЛЕКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ
Тема – обробка поверхонь
Інформаційний пакет дисципліни:
Мета: формування комплексу професійних знань, необхідних для практичної діяльності зв’язаної з визначенням розробки технології обробки деталей на верстатах з ЧПК; складання керуючих програм для виготовлення деталі, як “вручну”, так і з використанням спеціалізованих сучасних систем для різних типів верстатів; одержання практичних навичок роботи на цих верстатах.
Завдання: придбання знань особливостей проектування технологічних процесів для верстатів з ЧПК; визначення вимог до технологічності конструкції; системи автоматизованого програмування; основні функції постпроцесорів; коди записи інформації; спеціалізовані системи підготовки керуючих програм; виконати аналіз деталі на технологічність для виготовлення її на верстатах з ЧПК; розробити технологію та керуючу програму для виготовлення конкретної деталі на верстати з ЧПК.
Зміст курсу розкривається в темах:
1. Основні поняття та технологічні можливості верстатів з ЧПК
2. Особливості проектування технологічних процесів для верстатів з ЧПК.
3. Розробка керуючих програм для токарних верстатів.
4. Розробка керуючих програм для фрезерних верстатів та оброблювальних центрів.
5. Сучасне програмне забезпечення для підготовки керуючих програм.
Рекомендована література
Обов’язкова
1. Автоматизированная подготовка программ для станков с ЧПУ: (Справочник) / Под общ. Ред. Р.Э. Сафрагана. – К.: Техніка. 1986. – 191 с.
2. Гжиров Р.И. Программирование обработки на станках с ЧПУ. (Справочник): / Р.И., Гжиров, П.П. Серебреницкий -Л. : Машиностроение. Ленингр. отд-ние. 1990 – 588 с.
3. Василюк Г.Д. Конструювання, розрахунок та експлуатація токарних верстатів з ЧПК/ Г.Д. Василюк, В.Ю. Лоєв, П.П. Мельничук, 2001, – 398 с..
4. Евгенев Г.Б. Основы программирования на станках с ЧПУ/ Г.Б. Евгенев. – М.: Машиностроение, 1983 – 304 с.
5. Кирилович В.А., Мельничук П.П., Нормування часу та режимів різання для токарних верстатів з ЧПК. – 2001. – 600 с.
6. Сафраган Р.Э Эксплуатация станков с числовым программным управлением / Р.Э. Сафраган, А.Э. Полонский, Г.Э. Таурит, – К.: Техніка, 1974 – 308 с.
Додаткова
7. Автоматизация процессов подготовки авиационного производства на базе ЭВМ и оборудования с ЧПУ. В.А. Вайсбург, Б.А. Медведев, и др. – М.: Машиностроение, 1985. – 216 с.
8. САПР изделий и технологических процессов в машиностроении / Под общ. Ред. Алика Р.А., – Л.: Машиностроение, 1986, – 319 с.