З сумом дізнались від колег з Одеського національного політехнічного унівреситету, що 12 січня 2016 року після важкої хвороби на 91-му році пішов з життя видатний вчений, заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат Державної премії, багаторічний завідувач кафедри “Технології машинобудування”, д.т.н., професор

Якимов Олександр Васильович

Професор Олександр Васильович Якимов у 1952 р. закінчив Московський авіаційний інститут  В 1954 р. захистив кандидатську, а в 1970 р. — докторську дисертацію. Працював у Запорізькому машинобудівному і Пермському політехнічному інститутах. З 1974 р. працює в Одеському політехнічному інституті. Лауреат державної премії УРСР (1986 р.), заслужений діяч науки й техніки України. Під керівництвом професора О.В. Якимова був розроблений принципово новий напрямок у шліфуванні — переривчасте шліфування. Колективом під його керівництвом створені десятки конструкцій переривчастих шліфувальних кругів, захищених авторськими посвідченнями й патентами, розроблені численні нові способи шліфування й керування цим процесом. Науковий колектив під керівництвом професора О.В. Якимова був визнаний гідним Державної премії України. Усього під керівництвом професора О.В. Якимова підготовлені 6 докторів і 55 кандидатів технічних наук.

Висловлюємо співчуття рідним, близьким, колегам. Світла пам’ять по Олександра Васильовича Якимова назавжди залишиться у наших серцях, а його справа продовжує жити у його підручниках, монографіях, роботах його учнів.

Колектив кафедри інтегрованих технологій машинобудування ім. П.Р. Родіна